Хебър загуби от Левски, но показа воля - стана държавен вицешампион!

12.05.2024 18:06
Хебър загуби от Левски, но показа воля -  стана държавен вицешампион!

ПАЗАРДЖИК Преди минути волейболистите на Хебър U19 загубиха от столичния Левски спора за титлата на държавния финален турнир при юношите старша възраст. Мачът бе затворен при резултат 1:3 гейма (23:25, 29%25, 25:23, 25:12), но през цялото време нашите момчета се бориха и показаха характер и воля за победа. Най-драматичен в мача бе третият гейм, когато пазарджиклии поведоха с 22:17, а столичани успяха да изравнят до 23:23, но все пак тази част бе за хебърци, които надделяха с 25:23. Светлината в тунела се усили в началото на четвъртата част, когато домакините поведоха с 2:0, но скоро резултатът бе обърнат на 2:8, а след 6:16 разликата вече стана 10 точки, което минимализира съвсем шансовете ни за връщане в мача и стигане до тайбрек.

Достигането ни до тази фаза на турнира обаче е изключително голям успех и поредната нова страница в историята на пазарджишкия волейбол. Затова и многобройните фенове аплодираха Рангел Витеков и компания. Да припомним, че за да се класират сред осемте най-добри отбора във финалната фаза, нашите момчета победиха Черно море, Берое и Славия, което им отреди първото място в група М в предквалификационния турнир. Същият този млад, но обигран състав, през този сезон подсигури оставането на Хебър в efbet Супер Волей.