Хебър загуби във Враца и завърза интригата при изпадащите

13.05.2024 22:18

ВРАЦА. Домакините от Ботев се наложиха с минималното 1:0 над Хебър на стадион "Христо Ботев" във Враца в мач от 32-ия кръг на efbet Лига и така завързаха интригата в зоната на изпадащите. След скандала в съблекалнята през седмицата и изгонването на капитана Георги Вълчев и Стефан Цонков момчетата на Любо Пенев на практика реанимираха мечтите на тима от Враца за оцеляване в елита. Точен за домакините бе Марко Мажуга, който се разписа в 33-та минута. Така врачани са с 28 точки, само на 2 от Хебър, който е с 30, колкото има и третият в класирането Пирин Благоевград, който обаче е над зоната на изпадащите, след Берое (39 т.) и Локомотив София (32).

Първата опасна ситуация в мача дойде още във втората минута, когато Клери Сербер навлезе в противниковото наказателно поле и стреля от близък ъгъл, но не успя да намери целта. Първият точен удар дойде пък в 17-та минута след като врачани организираха добра атака и Мартин Смоленски отправи силен шут, но той попадна право в ръцете на Петър Дебърлиев. В 24-ата минута Клери Сербер подхвана обещаваща атака за Ботев (Враца), но пък тя завърши с удар над вратата на Мирослав Маринов.В 33-а минута Клери Сербер овладя топка на левия фланг и проби, показвайки страхотен дрибъл и техника, като нахлу в наказателното поле, а при подаването му се получи рикошет, като Марко Мажуга се ориентира добре и успя да засече, за да открие резултата - 1:0 за Ботев Враца. Десетина минути по-късно Хебър организира най-добрата си атака за първото полувреме, като Архан Исуф центрира великолепно, а Георги Каракашев стреля с първото докосване с левия си крак от въздуха от трудна позиция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Ботев Враца. В 53-а минута Браян Переа изведе по фантастичен начин Марко Мажуга, който демонстрира скоростта си и излезе на чиста позиция, стреляйки в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев блесна със спасяване, избивайки в корнер. Веднага след това Браян Переа си освободи пространство около границата на наказателното поле и не се поколеба да стреля, като се получи рикошет в Лазар Марин, но стражът на Хебър отново отрази. В 63-а минута Ботев Враца получи правото да изпълни пряк свободен удар, като Даниел Генов стреля директно, но Дебърлиев внимаваше и изби в корнер.

В следващия 33 кръг Хебър приема Берое на 17 май на стадион"Георги Бенковски" от 20:15 часа.

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 19. Браян Переа (19 - 88. Иван Нешков), 21. Бубакар Траоре, 8. Клери Сербер  (ж.к., ч.к.), 14. Марко Мажуга   (73 - 18. Диого Барбоса), 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски (89 - 5. Петко Ганев), 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов (46 - 9. Даниел Генов), 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско , 24. Лазар Марин (ж.к.), 13. Архан Исуф, 75. Йоан Н'зи, 44. Николай Николаев (46 - 3. Богомил Божуркин), 10. Ангел Бастунов, 99. Георги Каракашев, 9. Николас Пенев (64 29. Шейх Диаманка), 77. Октай Хамдиев (46 - 11. Атанас Кабов), 17. Марк-Емилио Папазов (64 - 21. Божидар Пенчев).