Титла и бронз за СК “Шампион“ в триатлона – клубът изпраща на Европейското по модерен петобой изцяло пазарджишки тим!

01.07.2024 09:56

БУРГАС. Държавното първенство по триатлон спринт  за всички възрасти се проведе в морския град на 29.06-30.06.2024 г.  СК „Шампион“ (Пазарджик) участва с 24 състезатели от  0 до 4-та възрастови групи.  Пазарджишките състезатели отново демонстрираха дух и борбеност и направиха успешно представяне, въпреки постоянно променящите се климатични условия и правила.

Първи от нашите триатлонци стартираха младежите от 4-та група до 19 години Александър Тодоров, Васко Топалов и Костадин Бельов. За съжаление, точно за тяхната група промениха правилата и вместо плуване, се наложи да бягат - поради лошите метеорологични условия в морето. Като цяло тримата се представиха много добре на 1.25 км бягане, 10 км колоездене и още 1.25 км бягане. Александър Тодоров се класира на 5 то място, Васко Топалов е седми, а Костадин Бельов – осми. Всяко едно влизане в десетката е престижно и носи точки за отборното класиране, а тук и тримата наши се пребориха с конкуренцията.

Следващото изпитание за СК „Шампион“ беше в 3-та група (15-16 години) – 1 км бягане, 7.5 км колоездене и  1 км бягане. Тази възрастова група е най-силна за пазарджиклии. Тук Георги Илиев победи безапелационно с разлика от над една минута, въпреки че беше спрян за 10 секунди наказание и то по погрешка на съдиите. Трети пристигна другата ни млада надежда Михаил Чакъров. След тях завършиха  Димитър Сотиров и дебютантът ни Светлозар Лулчев, които не намериха място в десетката. В тази възраст пазарджишкият клуб има още много други таланти които не вземаха участие в изпитанието, защото в днешния понеделник  - 1.07.2024г., заминават за Европейското първенство по модерен петобой в Анкара - това са Томас Григоров, Пол Лалов заедно с шампиона Георги Илиев.

На следващия ден състезанието продължи с останалите възрасти. Група 2 (13-14години), група 1 (11-12 години) и нулева група (10 години и по-малки). В малките възрасти много добре се представиха Лъчезар Чакъров, завършил на 5-то място, въпреки че претърпя неприятно падане, и Йордан Андонов - 8 място. При девойките Йоана Руменова е пета, а Никол Тонкова е шеста - на една секунда разлика. И двете демонстрираха отлично плуване и бягане и на колоезденето, и двете имаха малшанс - падане на един от завоите.

При най-малките „шампиончета“ силно впечатление направиха Иван Стойнов, завършил на 6-то място, както Апостол Тричков, който показа голямо израстване, Георги Бекиров, Александър Герински, Галина Иванова,Нора Малинова. Те показаха също потенциал за развитие.

„Поздравления за децата! Подготовката ни продължава с пълна сила,пред клуба ни предстоят две европейски първенства по модерен петобой за U 17 в Турция и U 15 в София.  Като на U 17 отбора на България е изцяло със спортисти на СК „Шампион“- Пазарджик - Томас Григоров, Георги Илиев и Пол Лалов“, коментира председателят на СК „Шампион“ и треньор в клуба Валентин Георгиев пред „Знаме“.