Хебър глътна 2 горчиви хапа от Спартак на старта на първенството

22.07.2024 21:18
Хебър глътна 2  горчиви хапа от Спартак на старта на първенството

ПАЗАРДЖИК. ФК Хебър 1918 допусна първа загуба от Спартак 1918 (Варна) на старта на първенството в efbet Лига - "соколите" победиха с 2:0 и като цяло държаха инициативата на видимо лошия терен. В края на първата част Ахмед Ахмедов откри резултата, а в добавените минути на срещата асистира и на Антонио Вутов за крайното 2:0. Хебърци играха с 10 човека на терена от 18-ата минута, когато Николай Николаев беше изгонен с директен червен картон от Християна Гутева. "Зелените" можеха да стигнат и до равенство в началото на втората част, но Олексий Збун пропусна дузпа, стреляйки над горната греда.

Варненци започнаха по-активно и в 4-ата минута Кристиан Илич стреля опасно, но вратарят на Хебър спаси. В 18-ата минута спартаковци получиха предимство в хората на терена заради червен картон на Николай Николаев. Хълк извърши много грубо нарушение срещу Ивей Ромееш, а Гутева, която подмина ситуацията, бе извикана от ВАР-рефера Васимир Ел Хатиб на монитора край терена и след това показа директен червен картон на Николаев. До края на първото полувреме Лесняк изпробва рефлекса на Дебърлиев в 41-а мин., а в третата минута на добавеното време Ахмед Ахмедов откри. Франьо Пърце пусна топката напред, резервата Ел Фатахи не се ориентира, а голмайсторът на Втора лига от миналия сезон не сбърка - 0:1 за Спартак (Варна).

Веднага след почивката Хебър получи право на изпълнение на 11-метровия удар заради спиране с ръка от Франьо Пърце на изстрел извън наказателното поле. Украинецът Олексий Збун обаче изпрати топката над горната греда. Домакинитеразчитаха на центрирания, но едва един път застрашиха Мартин Величков, а Спартак продължаваше да прави по-опасни атаки и в 55-ата минута можеше да стане и 0:2. Виктор Митев комбинира с Илич, стреля, но прати топката извън вратата. В 64-ата минута за втори път Ахмедов вкара топката във вратата на Дебърлиев, този път след асистенция на Антонио Вутов, но беше маркирана засада. В 74-ата минута Антонио Вутов стреля от около 20 метра, топката се отби в горната греда за късмет на вратаря Дебърлиев, а 4 минути по-късно Ахмедов стреля на сантиметри от левия страничен стълб на Хебър. В 84-ата минута пак той изведе Ромееш Ивей сам срещу вратаря на хебърци, а панамското крило първо стреля в стража, а при добавката прати кълбото шокиращо в аут. Даниел Халачев пропусна добра възможност да вкара втори гол за Спартак. Малко по-късно варненци пропуснаха още една възможност чрез Александър Цветков. В 90-ата минута след последвало от ъглов удар разиграване Ангел Грънчов за втори път прати топката в гредата. В добавеното време обаче бяха Ахмедов проби от ляво, беше задържан, но не падна за дузпа, а центрира на 10-ия метър, откъдето Антонио Вутов я прати във вратата за втори път.

След мача старши треньорът на Хебър Веселин Великов коментира: “Червеният картон предреши изхода на мача. С 10 човек беше трудно да се противопоставим. За капак пропуснахме и дузпа, която можеше да обърне мача. Нямахме късмет. Съжалявам за публиката, че не ги зарадвахме с един добър резултат. Загубихме много, когато трябваше да изкарам Диаманка, но трябваше да вкарам допълнителен защитник след червения картон. Няма какво да направим за терена, има някаква болест. За 2-3 дена стана в такова състояние и нашите хора няма какво да направят. Дано в близките седмици се оправи. Ще бъде тежък мач с ЦСКА. Ако можем да измъкнем нещо, ще е добре”, заяви Великов.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 7. Олексий Збун, 18. Радослав Терзиев, 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев, 15. Нджомганг Фонкеу, 21. Божидар Пенчев (58 - К. Кръстев), 70. Набил Макни, 98. Георги Търтов (68 - О. Хамдиев), 10. Атанас Кабов, 29. Шейх Диаманка (20 - Е. Алфатахи);

Спартак: 76. Мартин Величков, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев (77 - М. Юрич-Петрашило), 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич (58 - А. Вутов), 29. Ахмед Ахмедов, 44. Ангел Грънчов, 88. Радослав Димитров.