Сестри Стоеви тръгнаха с победа на олимпиадата пред погледа на президента Радев - Петър Мицин не сполучи на 400 м свободен стил

27.07.2024 16:17

Българските представителки в двойките на бадминтона на Олимпиадата в Париж и състезателкви на Бадминтон-скуош клуб Пазарджик - сестрите Габриела и Стефани Стоева, започнаха с важна победа във френската столица, която ги доближи до излизане от групата и стигане на четвъртфинал. Те победиха в три сета представителките на Хонконг, които също са сестри - Нга Тинг Йеунг и Пуй Лам Йеунг.Двубоят беше наблюдаван от президента на Република България Румен Радев и съпругата му Десислава Радева.

Срещата от група "В" на турнира продължи 75 минути и завърши с българска победа в три сета - 21:11, 21:23 и 21:15. Българките бяха изключителни в първата част на мача, която спечелиха с 10 точки разлика за 20 минути игра - 21:11. Вторият сет бе доста по-интригуващ, като нашите момичета пропуснаха възможността да се откъснат напред в резултата и отстъпиха с две разлика - 21:23 за 30 минути игра. В решаващата трета част обаче те показаха, че са по-добрата двойка и заслужиха победата си. Нещата вървяха точка за точка до 13:13, когато българките направиха серия от пет безответни точки, за да поведат с 18:13, след което не погледнаха назад и ликуваха след 21:15.

В другата среща от групата Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай) победиха Ани Сюй и Кери Сюй (САЩ) с 21:11, 21:14. Първите два дуета от всяка група продължават на четвъртфиналите. Утре след 16 часа по БНТ 3 можем да гледаме сестри Стоеви, на които предстои доста по-тежък мач - срещу китайките Лиу Шенгшу и Тан Нин, които са трети в световната ранглиста. Нашите момичета са 22-и, а хонгогските сестри Йонг - 18-ти.

Същевременно велинградчанинът Петър Мицин остана много далеч от финала в коронната си дисциплина в Париж. Европейският шампион за юноши не успя да се класира за финала на 400 метра свободен стил на олимпийския турнир по плуване в Париж 2024. Българинът финишира на 21-во място с резултат далеч от най-добрите си възможности - 3:49.30 минути. Мицин не се класира на финал в Париж Под погледа на президента на Република България Румен Радев, председателя на БОК Стефка Костадинова и спортния министър Георги Глушков от трибуните в зала "Ла Дефанс Арена“ 18-годишният световен рекордьор в дисциплината за юноши Мицин завърши на седма позиция във последната петата серия. Най-бърз в сериите беше друг германец Лукас Мертенс с 3:44.13 минути. ОЩЕ: Успешен старт за Десислава Ангелова в сериите на скиф в Париж