Понеделник, 16 Сеп 2024

Хебър изгуби от ЦСКА, но вкара исторически гол

27.07.2024 20:59

СОФИЯ. Хебър загуби с 1:3 гостуването си на ЦСКА във втори кръг на efbet лига, но за пък голът ни в "армейската" врата бе за историята, защото бе пръв за последните 23 тодини в мачовете между двата тима в Пазарджик и в София. За последно "зелените" вкараха не един, а два гола, през май 2001 г. на "Армията". А освен че хебърци показаха проблясъци срещу столичиня гранд тази вечер, тунизиецът Набил Макни загатна за потенциала в тима на Веселин Великов, както и влезлият в последните 20 минути Милен Гамаков.

Двата отбора започнаха предпазливо, но спорна ситуация беляза сблъсъка още в 180-ата секунда. Тогава гостите от Пазарджик поискаха дузпа в полза на своя тим. Безцелно подаване се превърна в битка между Санянг и Кабов. Гамбиецът използва ръцете си, за да спечели преимущество в наказателното поле. Звездата на хебърци опита да се възползва максимално, за да получи дузпа за хебърци, ала реферът Иво Андреев остана безмълвен и даде знак играта да продължи.

ЦСКА владееше повече, но нямаше положения до  18 минута, когато Линдсет изведе Шопов отдясно и той с коварен удар откри резултата – след ВАР-преглеждане за евентуална засада на Линдсет, голът бе зачетен. В 24 мин. изстрел на Хайнц от пряк свободен удар в очертанията на вратата бе избит от Дебърлиев, на когото слънцето блестеше в очите през цялата първа част. В 27-та мин. Линдсет бе изведен след добра комбинация между Чорбаджийски и Шопов, но топката бе избита в корнер, след изпълнението на който Хайнц стреля и топката „кацна“ на напречната греда. Неособено силен, но плътен и коварен изстрел по тревата на Хайнц в следващата атака тества реакцията на Дебърлиев.

Първият удар за Хебър дойде в 42-та мин., когато Кабов отправи хубав изстрел към вратата на Дюлгеров, но над напречната греда. В следващата минута ЦСКА удвои аванса - след центриране отдясно в наказателното поле Линдсет бе изпреварен, а удар на Георги Чобраджийски – блокиран. Топката беше изчистена, пред пеналтерията, където Линдсет остави за Кареасо, който шутира прекрасно с левия крак от дъгата пред наказателното поле и намери неспасяемо долния ляв ъгъл на Дебърлиев – 2:0.

Домакините можеха да стигнат и до трети гол във втората минута от добавеното време. След дълго подаване Улаус Сакршем отигра с глава на границата на наказателното поле, вратарят Дебърлиев обаче бе излязъл и парира. Последваха два удара на Сейни Санянг, първият блокиран отново от Дебърлиев, а вторият изчистен точно пред голлинията от играч на Хебър.

След почивката темпото на игра намали оборотите, а първата интересна ситуация дойде в 58-ата минута след като Георги Чорбаджийски напредна през центъра и нанесе коварен удар от сериозна дистанция, но Дебърлиев успя да избие в корнер. В 69-та мин. Улаус Скаршем влезе отляво в наказателното поле и остави за Иван Тасев, който дриблира в наказателното поле на гостите и отправи удар след завъртане на 180 градуса, но в аут. В 75-ата мин. Чорбаджийски пропусна да вквара трети гол след като бе изведен с дълго извеждащо подаване от Лумбард Делова, овладя добре топката и озова сам срещу Дебърлиев, след което го преодоля и стреля към опразнената врата, но Мартин Михайлов съумя да блокира малко пред голлинията.

Чорбаджийски вкара за 3:0 в 81-ата мин.с първия си гол за „червените“. Християн Петров пресече подаване и пусна за Марселино Кареасо, който напредна през центъра и изведе добре младия нападател, който нанесе елегантен удар с десния крак за гола.

Две минути след това Хебър върна едно попадение. Кабов изпълни бързо тъч, топката стигна до Кристиан Андонов, който навлезе в наказателното поле, след което намери Набил Макни. Тунизиецът пък финтира Християн Петров и с левия крак нанесе диагонален удар към горния ляв ъгъл на Дюлгеров за 3:1. Това освободи психически „зелените“ и те заиграха малко по-креативно и остро. Две минути преди края на редовното време влезлият като резерва Шейх Диаманка бе изваден от Великов, а нападателят демонстративно не го поздрави.

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров, 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова, 26. Марселино Кареасо, 3. Сейни Санянг, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов (64 - 29. Иван Тасев), 10. Джонатан Линдсет (К), 14. Тобиас Хайнц (65 - 30. Петко Панайотов), 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски (87 - 91. Йоан Борносузов);

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 7. Олексий Збун, 18. Радослав Терзиев, 55. Мартин Михайлов, 15. Уилям Фонкеу, 21. Божидар Пенчев (53 - 29. Шейх Диаманка - 88 - 9. Калоян Кръстев), 70. Набил Макни, 98. Георги Търтов, 10. Атанас Кабов, 77. Октай Хамдиев (71 - 8. Кристиан Андонов), 19. Георги Стайков (70 - 20. Милен Гамаков).