Понеделник, 16 Сеп 2024

Хебър спечели точка в “Овча купел“

02.08.2024 21:09

СОФИЯ. Символичният домакин Хебър спечели първата си точка в първенството след 1:1 срещу Славия, а Набил Макни отбеляза втория си гол от началото на сезона за хебърци. В откриващия мач на трети кръг на efbet лига на иначе негостоприемния стадион „Александър Шаламанов“ „зелените“ можеха да вземат и трите точки след почивката, когато имаха своите шансове, макар символичните гости да съжаляват повече за изпуснатите две точки. Бледо първо полувреме за Хебър и по-настойчива игра след почивката, когато хубавите положения бяха и пред двете врати.

Крилото на Хебър Атанас Кабов записа своя мач №100 в родния елит. По този повод, преди мача със Славия в "Овча купел", 25-годишният пловдивчанин получи фланелка и плакет от ръководството на пазарджиклии. На стража Петър Дебърлиев бе връчен почетен плакет за 50 мача в елита с екипа на Хебър.

Още в 5-а мин.“белите“ откриха резултата. Иван Минчев изпълни центрира от корнер, топката бе отклонена, а Виктор Генев се оказа най-съобразителен и с удар  с глава изпрати топката в мрежата. Преди това Николай Николаев спря устрема на Денислав Александров в малкото наказателно поле и изчисти в корнер. Рефлексите на Дебърлиев бяха изпробвани и секунди след гола, при удар от воле на Велко Йеленкович отблизо. Веселин Великов трябваше да направи принудителна смяна в 9-та мин. и Олексей Збун се появи в игра на мястото на Георги Търтов.

Пазарджишкият футболист в състава на славистите Цветелин Чунчуков  можеше да удвои резултата в 25-та мин. след идеално извеждане от Карл Фабиен, но би в тялото на Дебърлиев.

Също като в първата част и втората започна с ранно попадение – този път за Хебър. В 49-та мин. Атанас Кабов намери Набил Макни в наказателното поле и тунизийският нападател с удар с глава не остави шансове на Светослав Вуцов да спаси. Голът даде импулс в играта на „зелените“ и в 52-а мин. те можеха да осъществят пълен обрат. При центриране от корнер се стигна до малък хаос в наказателното поле на "белите", топката стигна до Калоян Пехливанов и точно преди той да нанесе удар, защитник на Славия успя да изчисти.

Виктор Генев бе близо до второто си попадение в мача в 64-а мин. – бранителят изскочи от дълбочина след центриране на Ертан Томбак, но стреля неточно. Десет минути по-късно Ертан Томбак центрира отдясно, но ударът с глава на Чунг Нгуен До бе спасен от стража на хебърци.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 98. Георги Търтов (8 - 7.Oлексий Збун, ж.к.), 23. Калоян Пехливанов (ж.к.), 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев, 20. Милен Гамаков, 15. Уилям Фонкеу, 10. Атанас Кабов (87 - 21. Божидар Пенчев), 77. Октай Хамдиев (76 - 29. Шейх Диаманка), 8. Кристиан Андонов (46 - 11. Калоян Кръстев, ж.к.), 70. Набил Макни

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев (ж.к.), 37. Венцислав Керчев, 19. Чунг Нгуен До, 73. Иван Минчев (ж.к.) (84 - 6. Мартин Георгиев), 33. Галин Иванов (К) (75 - 9. Мартин Сорако), 11. Карл Фабиен (61 - 18. Кристиян Балов), 7. Денислав Александров (75 - 14. Роберто Райчев), 23.Цветелин Чунчуков (61 - 10. Владимир Николов),