Хебър взе точка при гостуването си на Локомотив София

27.09.2024 19:36

СОФИЯ. Отборът на Хебър спечели ценна точка на негостолюбивияя стадион на Локомотив София в кв. „Надежда“  - 0:0 завърши мачът, с който стартира 10-я кръг на efbet Лига, а за пазарджиклии повече от успешен дебют на вратата направи Марсио да Роса (заради здравословни проблеми на Петър Дебърлиев). Така „зелените“ продължават да са на последно място, вече с 6 точки, с една по-малко от столичния Септември и Ботев Враца, които са на 14-то и 15-то място, но имат и с мач по-малко. За тази среща Хебър направи режим и нощува в София, което не се беше случвало от доста време.

Двубоят на стадион „Локомотив” до почивката бе изпъстрен с много единоборства и с много прекъсвания на играта,  а още преди да е изтекъл половин час игра двамата старши треньори трябваше да извършат две принудителни смени. За хебърци завърналият се след контузия за този мач Атанас Кабов напусна преждевременно терена в 25-ата минута, а пет по-късно Стефан Ламбезе също пое към съблекалните с травма на ръката.

Старт.фото.бг

Първата реална голова възможност в мача се разкри пред Анте Аралица. Хърватинът получи топката след грешка при изнасянето ѝ от страна на гостите от Пазарджик, напредна много добре отдясно и стреля по диагонала, но стражът на Хебър се справи и спаси. Малко по-късно Аралица имаше нов шанс, но отново не успя да преодолее Марсио да Роса. Най-любопитната ситуация дойде в 39-ата минута, когато Хебър отбеляза чрез Набил Макни. Мартин Михайлов изчисти безцелно топката в предни позиции, а Александър Любенов скочи да я улови, но след като бе притиснат от Макни, я изпусна, а тунизиецът реализира в опразнената врата. Главният рефер получи сигнал от своите ВАР асистенти за нередна игра от страна на футболиста на Хебър. След като Мартин Великов сам прегледа ситуацията, реферът отсъди нарушение в нападение и отмени гола.

След почивката в играта се появиха повече футболни достойнства, както и голови положения пред двете врати. Домакините владееха инициативата в по-голяма част от времето. В 55-та минута Аралица бе изведен зад отбраната на Хебър и остана абсолютно сам срещу вратаря на гостите. Хърватинът навлезе в наказателното поле, но вместо да стреля, реши да лъже Марсио Роза. Аралица преодоля стража и стреля, но Мартин Михайлов успя да избие непосредствено пред голлинията. В 68-а мин. "червено–черните" отново пропиляха голова възможност след като Анте Аралица комбинира с Джани дос Сантос, чийто удар да Роса неутрализира.

Кристиян Андонов на два пъти можеше да реши мача в полза на Хебър. В 79-та минута той направи индивидуален рейд под ясното крило и след финт центрира отблизо по диагонала, но Любенов изби в корнер. В 90-та мин. Андонов направи поредния пробив и центрира във вратарското поле, където Набил Макни засече, но прати топката на сантиметри от далечния стълб.

Следващата среща на хебърци е на 6-и октомври с тима на Ботев (Враца).

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 12 Бруно Франко, 25 Джани Мигел Дос Сантос (69 - 18. Светослав Диков) (ж.к.), 4 Диме Димов, 10 Валентин Николов (46 - 3. Нтоналнто Атска), 31 Красимир Станоев, 26 Мамаду Диара (ж.к.), 13 Селсо Рапосо, 8 Симеон Славчев (69 - 11. Анисе Бру), 29 Анте Аралица, 47 Стефан Ламбезе (30 - 98. Стив Траоре).

Хебър: 97 Марсио Саломао Бразао Да Роса, 44 Николай Николаев, 55 Мартин Михайлов, 18 Радослав Терзиев, 88 Милен Гамаков, 21 Божидар Пенчев, 15 Нджомганг Фонкеу, 11 Душан Вукович (65 - 8. Кристиан Андонов), 10 Атанас Кабов (30 - 7. Олексий Збун), 98 Георги Търтов (65 - 19. Георги Стайков), 70 Набил Макни.