Хебър и Ботев Враца с горчив хикс

06.10.2024 17:18

ПЛОВДИВ. При равен резултат - 1:1, завършиха Хебър и Ботев Враца на стадион "Локомотив" в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. В 10-та мин. Божидар Пенчев даде аванс на пазарджиклии, а Дилян Георгиев изравни в 21-ата минута. В добавеното време на мача директен червен картон получи резервата Олексий Збун. Едва ли някой е доволен от равенството, което нагарча и за двата тима, защото Хебър е последен с 8 точки, а врачани са пред тях с точка повече.

По-активно в двубоя влязоха символичните гости, но Хебър удари първи и поведе още в 10-ата минута. Отборът от Пазарджик, който е воден от временния наставник Йордан Минев, получи възможността да изпълни пряк свободен удар, след като зевздата Набил Макни бе съборен от Дилян Георгиев. Божидар Пенчев пък показа завидно майсторство, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Любомир Василев - 1:0. Врачани бързо отговориха на отправеното им предизивкателство. В 21-ата минута центриране на Мартин Смоленски от корнер стигна до Дилян Георгиев, който отблизо прати топката във вратата, изравнявайки резултата - 1:1. Хебър можеше да поведе в 68-ата минута, но ударът на Набил Макни срещна напречната греда. Тунизиецът бе намерен от Октай Хамдиев с центриране от левия фланг на няколко метра от голлинията, но стреля във вратаря Василев, който отклони топката в гредата. В третата минута на добавеното време резервата на Хебър Олексий Збун бе изгонен след като събори откъсващия се Спас Георгиев.

Хебър: 97. Марсио Да Роса, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов (К), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 19. Георги Стойков, 77. Октай Хамдиев, 29. Шейх Диаманка, 70. Набил Макни Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 2. Иван Дишков, 7. Олексий Збун, 8. Кристиан Андонов, 9. Калоян Кръстев, 11. Душан Вукович, 23. Калоян Пехливанов, 24. Енцо Ел Фатахи, 84. Стилиян Тисовски.

Ботев Враца: 1. Любомир Василев (К), 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 6. Давид Суарес, 11. Мартин Ачков, 22. Антоан Стоянов, , 70. Дилян Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа21. Бубакар Траоре Резерви: 34. Федерико Бариос, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 32. Мартин Дичев, 33. Стефан Цонков, 77. Стефан Велев, 97. Владислав Найденов Треньор: Христо Янев.