Четвъртък, 03 Апр 2025
 
Регионът

Днес: Над 1900 участници ще тропатна фестивала „Пролетно хоро“

  22.03.2025 07:10             
Днес: Над 1900 участници ще тропатна фестивала „Пролетно хоро“

ВЕЛИНГРАД. В днешния 22 март Велинград отново ще посрещне с гостоприемство над 1900 участници в XIV Национален фестивал за любителите на български хора „Пролетно хоро“.

Събитието ще събере почитатели на българските народни танци с цел съхраняване и популяризиране на богатото фолклорно наследство на България. Фестивалът ще се превърне в истински празник на българския фолклор и традиции. Той заема своето заслужено място в културния календар на Община Велинград, както и в програмата за фестивали и събори на Министерството на културата и Министерството на туризма.

Тази година организаторите от Сдружение „Пролетно хоро“ са предвидили програмата да започне в 10:00часа с парад-дефиле от Възпоменателния кръст до НЧ „Отец Паисий-1893“, където в 10:30часа ще бъде официалното откриване. От 16:00 часа 1900-те участници във фестивала ще се съберат на централния площад „Николай Гяуров“, за да изпълнят общи хора

(Зн)


Свързани
Последни новини
Анкета
Обяви

О Б Я В А             На основание Решение №200 на Общински съвет  – Панагюрище, прието на заседани

Публичен конкурс за избор на управител на „Пазари и паркинги“ в Панагюрище (обява)

ДАВАМ ГАРАЖ ПОД НАЕМ НА „ДОБРОВНИШКА“, 18 КВ. М. 0895 475 956

DJ И ОЗВУЧАВАНЕ НА АБИТУРИЕНТСКИ БАЛ ИЛИ СВАТБА - 0888 974 818
Всички