За първи път през 2026 година Панагюрище става част от картата на инициативата Global Game Jam - 48-часово предизвикателство за създаване на игри, което се провежда едновременно в над 800 града в цял свят.
Независимо дали пишеш код, рисуваш, създаваш музика или си дизайнер, или просто обичаш игрите, Panagyurishte Game Jam е за теб. В рамките на два интензивни дни (30 януари - 1 февруари) ще работиш в екип по една обща тема и ще преминеш през целия процес - от идея до работещ прототип.
Запази датите, събери отбор или ела сам (ние ще ти помогнем да си намериш съотборници), и се включи в предизвикателството.
Събитието се организира от Createch България и Община Панагюрище и е отворено за всички.Регистрация: https://forms.gle/nCsCz3S8E7Qv8Zi3A
(Зн)

