Държавен бронз за Рая Пашова от Бадминтон скуош клуб Пазарджик

03.04.2022 14:18

ХАСКОВО. На 01-03.04.2022 г. в зала “Спартак” се проведе Държавно лично първенство-финали за юноши и девойки под 17 години. Участие взеха 110 състезатели от 18 клуба.
Рая Пашова от Бадминтон скуош клуб Пазарджик е трета на единично девойки, като на полуфинал загуби драматично с 2:1 гейма (21:14/12:21/21:23) от Стела Стайнова от Стара Загора. В двубоя се стигна до мачбол при резултат 21:20 в третия гейм, но за съжаление нашето момиче не успя да затвори мача.
На двойки девойки Рая Пашова и Валари Кръстева са пети, както и на смесени двойки, където Рая Пашова игра с партньор Цветан Иванов от Хасково.
Адриан Симеонов с партньор Борис Божилов от Стара Загора се класираха пети на двойки юноши, като на четвъртфинал отпаднаха от шампионите Катеров/Иванов от Стара Загора с 21:19/21:17.