Хебър загуби дънното дерби с Пирин

11.03.2023 14:16

БЛАГОЕВГРАД. Пирин и Хебър завършиха при резултат 2:0 в дънното дерби на 23-ия кръг в efbet Лига и тъмни облаци надвиснаха над нашите футболисти. Още повече - предстои ни домакинство не с кого да е - а с Лудогорец.

След срещата на стадион „Христо Ботев“ сега „зелените“, които днес бяха в жълти екипи, не успяха да вземат и точка от „орлетата“ в досегашните три двубоя помежду им и са на предпоследното 15-о място в класирането с 16 точки, а благоевградчани са 14-и с 19 точки. Головете паднаха в рамките на 3 минути – дело на Даниил Кондраков (67) и Борис Тютюков (70).

До почивката хебърци имаха едно добро положение, а домакините – четири, но първата сериозна опасност бе за пазарджиклии. Още в 5-а мин. Георги Вълчев получи хубаво подаване отдясно в наказателното поле и комбинира с Арсенио Валпорт на първа греда, който изпревари Раян Сенхаджи, но би покрай вратата.

В 7-а мин. домакините от Пирин имаха отлична възможност да открият след като  Иван Йорданов отляво центрира към Преслав Йорданов, който опасно стреля с глава, само че вратарят Петър Дебърлиев неутрализира опасността. В 15-ата минута Венцислав Бенгюзов стреля над вратата ни от директен свободен удар. Домакините постепенно натиснаха и крилата им сериозно притесняваха защитата ни. В 21-а мин. Будинов проби и изпробва рефлекса на Дебърлиев, който плонжира и отрази в корнер.

Отново Будинов разбърка пазарджишката защита в 31-та минута, Преслав Йорданов опита от дребен ъгъл да центрира топката, което бе избито, но стигна до свободния Даниил Кондраков на границата на пеналта, който стреля и след рикошет в Алехандро Серано влизаше под напречната греда в мрежата на Дебърлиев, ако не бе чудесното отразяване на вратаря с една ръка в корнер над гредата. Минута по-късно Тасев пробва мерника си от сходна ситуация.

По-малко от минута след подновяването на играта през втората част след удар на Преслав Йорданов и избиване на Дебърлиев топката попадна у Кондраков, който я прати във вратата, но заради засада голът веднага беше отменен. В 55-а мин. „орлетата“ имаха претенции за дузпа заради чукване на топката в ръката на Хаджиев, но след намесата на  ВАР се видя, че ръката на играча на Хебър е прибрана до тялото и няма основание за 11-метров наказателен удар. В 67-а мин. домакините откриха резултата. Дебърлиев парира рикошет в тялото на Арсенио Валпорт след корнер, но топката попадна в Кондраков и украинецът откри от половин метър от голлинията. Само 3 минути по-късно резервата Тютюков се разписа с глава след центриране отдясно на Бенгюзов. Секунди след това Венсан Марсел пропусна да върне Хебър в мача – французинът стреля от наказателното поле на Пирин, но топката мина встрани от вратата на Янко Георгиев.

Домакините се поприбраха и заиграха на контраатаки, а до края на редовното време и 5-минутното продължение тактически отборът на Христо Янев не допусна да бъде изненадан, дори имаше възможност да направи резултата класически, а Камен Хаджиев бе изгонен за втори жълт картон.

Така Хебър допусна второ поредно поражение и вече мисли за домакинството на Лудогорец на стадион "Георги Бенковски" на 18 март от 14,30 часа.

Състави: ПИРИН: 21. Янко Георгиев , 19. Вячеслав Велев (ж.к.), 72. Раян Сенхаджи, 38. Александър Дюлгеров (к) (81 – Мартин Бачев), 11. Андрей Йорданов (81 – Славчо Шоколаров),  73. Венцислав Бенгюзов, 20. Чебраилс Макрецкис (ж.к.), 26. Иван Тасев (66 – Борис Тютюков), 14. Даниил Кондраков, 17. Илкер Будинов (ж.к.) (74 - Дмитро Семенов),  Преслав Йорданов.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к) – 5. Мартин Михайлов (ж.к.), 28. Осира Корнел, 3. Богомил Божуркин (ж.к.) (59 - Октай Хамдиев), 27. Роберт Мазан, 15. Камен Хаджиев (2 ж.к. - ч.к.), 55. Георги Вълчев (ж.к.) (83 – Стилиян Тисовски), 8. Алехандро Серано, 98. Георги Търтов (60 - Лоран Маружин), 97. Венсан Марсел (ж.к.) (71 – Анте Живкович), 17. Арсенио Валпорт (83 – Марк-Емилио Папазов).