Понеделник, 12 Юни 2023

Хебър се завърна на 4-то място след победа над Черно море

13.03.2023 20:05

ВАРНА. Волейболните шампиони на Хебър (Пазарджик) надиграха категорично Черно море (Варна) с  3:0 (25:17, 25:21, 25:13) в двубой от 19-и кръг, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица. Те записаха 13-а победа в efbet Супер Волей и отново са четвърти в таблицата с 41 точки (13 победи, 6 загуби).

През целия двубой нашите доминираха, единствено във втората част домакините имаха силни минути, но "тигрите" показаха зъби и надиграха чисто противника.     Шампионите тръгнаха ударно в срещата (5:1 и 8:2), след което позволиха на противника да скъси дистанцията и да се доближи (8:6 и 9:7). Момчетата на Камило Плачи успяха да излязат от ситуацията и отново оформиха добра преднина, като не допуснаха да бъдат преодолени. Подобен е развоят и на втората част, в която Хебър отново диктуваше темпото. Хебърци не дадоха шансове на варнензци и бяха пълен хегемон.

За най-добър играч бе отличен Тодор Алексиев (Хебър), който бе и най-резултатен с 15 точки (1 ас). 14 точки реализира Якопо Масари (5 аса, 1 блокада). За съперника Симеон Димитров се отчете с 10 точки (3 аса).