Понеделник, 19 Юни 2023

Със 7 купи и 8 медала СК Шампион е отново на върха

19.03.2023 20:41

ПАЗАРДЖИК. СК „Шампион“  от областния град спечели 7 купи и 8 медала от Държавното първенство по модерен петобой за възрасти под 11, 13 и 15-годишни. Над 300 деца от цялата страна взеха участие в състезанията.

В първия ден малките спортисти се състезаваха в дисциплините плуване 100 м свободен стил и 900 м бягане. При 11-годишните момичетата на Шампион спечелиха златната купа отборно в състав Виктория Дудова , Ева Стоицева, София Кочева и Михаела Гилева. Шампионка стана Виктория Дудова ,а вицешампионка Ева Стоицева. Малките момчета спечелиха сребърната отборна купа в състав Йоан Тасев, Александър Дараджански , Иван Стойнов и Атанас Славов.

В групата до 13 години отново шампионки станаха момичетата на Шампион-Никол Тонкова,Сияна Мухарова,Виктория Дудова и Ева Стоицева. Никол Тонкова - ученичка на Спортното училище, се закичи със среброто индивидуално, а бронза грабна Виктория Дудова. При момчетата със страхотно първо бягане Лъчезар Чакъров се пребори за среброто. Отборно Лъчезар Чакъров, Александър Гилев, Александър Атанасов и Давид Чанев станаха вицешампиони отборно.

В ден втори при 15-годишните с дисциплини плуване 100 м свободен стил и комбинирана дисциплина 3 по 600 м с три стрелби „шампионите“ не оставиха никакъв шанс на конкуренцията. В индивидуалното класиране Михаил Чакъров стана безапелационен държавен шампион, следван от по-малкия си брат Лъчезар Чакъров и заедно със Стилян Грахов, на 7 секунди от бронза, спечелиха златната купа. Компания на почетната стълбичка им направи вторият отбор на Шампион, който спечели сребърните медали в състав Георги Георгиев, Стивън Георгиев и Константин Кочев.

При момичетата с първа комбайна Сара-Мари Рамадани се закичи със сребърен медал и заедно с Иванка Стоилова/4 място/ и Никол Тонкова/6 място/ станаха държавни шампионки отборно.

Най-много се отличиха учениците от Спортно училище Пазарджик, които тренират двуразово и при страхотни условия и база.

„Общо от клуба взеха участие около 40 състезатели, като най-малките от тях нямат още 8 години. Благодарности на всички треньори в клуба, които работят неуморно и сърцато, за да може нашите талантливи деца да побеждават и бъдат гордост за своите треньори и родители - Валентин Георгиев, Анна Георгиева, Димитър Аврамов, Радка Чалъкова, Петър Георгиев, Ева Иванова! Защото ние сме шампионите!“, доволно коментираха от спортно-техническия щаб на клуба.