Пирин прекърши Хебър

12.05.2023 19:43

БЛАГОЕВГРАД. Отборът на Пирин победи Хебър с 2:1 на стадион "Хрсто Ботев" в първата среща в групата за оставане в Първа футболна лига С този успех благоеврадските футболисти имат вече 27 точки  на 13-тата позиция в класирането, на  4  пред 14-тия Хебър. Дмитро Семенив даде аванс на „орлетата“ в 47-ата минута, когато от десетина метра засече пас по земя на Илкер Будинов. Седем минути по-късно Будинов бе в ролята на голмайстор, след като засече с глава центриране на Венцислав Бенгюзов. Три минути преди края на редовното време Хебър се върна в мача с гол на Лорен Марузин, дошъл след свалена с глава топка от Стефан Цонков. С победата си 13-тият Пирин събра 27 точки и се изравни с 12-тия Берое, като отвори разлика от 4 точки на Хебър. Пазарджиклии остават 14-ти с 23 точки, но могат да бъдат задминати от 15-ия Септември, който от 19:15 ч. гостува на Берое.