Пазарджик

Радио “Чиксалън“ и най-голямата ФБ-страница за български филми са партньори на видеокнига за големия Кирил Господинов

  13.01.2026 14:16             
Радио “Чиксалън“ и най-голямата ФБ-страница за български филми са партньори на видеокнига за големия Кирил Господинов

Училищният подкаст на СУ "Георги Брегов" гр. Пазарджик Радио „Чиксалън“ и и най-голямата страница във Фейсбук за български филми - „Българско кино“ (bgcinema.page), стават медийни партньори на видеокнигата на Веси Господинова, посветена на нейния баща - великия български актьор Кирил Господинов. Инициативата е под надслов "Баща ми Баш Майстора: спомените на Веси Господинова". Идеята за това сътрудничество принадлежи на Илия Михайлов и възниква по време на запис на специалния епизод на подкаста, посветен на Деня на българското кино – 13 януари. Веси Господинова с готовност приема партньорството, което поставя началото на обща кауза – съхраняването на паметта за един от най-обичаните образи в българското кино.

Видеокнигата „Баща ми – Баш Майстора“ представя Кирил Господинов през погледа на дъщеря му – лично, откровено и с неподправена човечност, далеч отвъд екранния образ на легендарния Баш Майстора.

В чест на Кирил Господинов и неговото творчество „Радио Чиксалън“ направи специален епизод с гост Веси Господинова. За пръв път в историята на училищния подкаст бяха променени началните и финалните „шапки“ на епизода. В тях е използван кратък фрагмент от българския игрален филм „Баш Майстора на море“ (1977).

В епизода ще чуем разговор за изкуството, за бащата, за човека и за това как една легенда продължава да живее чрез тези, които го обичат. Веси Господинова говори за баща си и неговите филми, за чисто човешките му и непознати за широката публика черти: какъв е бил той у дома – далеч от сцената и славата; кои негови роли са най-лични; кой филм с негово участие остава недооценен и неразбран от зрителите и още много. Гостенката на подкаста разказва за отговорността как се носи фамилия, която вече е част от съвременната българска културна история, и как се пази паметта за един голям актьор – чрез филмите или чрез разказите за него.

(Зн)


Свързани
Последни новини
Анкета

Трябва ли да бъдат забранени телефоните в училище?


Резултати
Обяви

Изгубени ключове от Фиат с аларма, ако някой ги е намерил и върне - възнаграждение, 0896764076 Валентин

ФОТО И ВИДЕО ЗАСНЕМАНЕ НА ВСЯКАКВИ ТЪРЖЕСТВА, DJ ЗА ВАШИЯ ПРАЗНИК - 0888 974 818
Всички