ПАЗАРДЖИК. Общинският кмет Петър Куленски нагледно демонстрира как работят новите контейнери от системата НОРД в областния град и във видеоклип изхвърли торба с боклук като отвори крачно казана за смет. Градоначалникът припомни, че контейнерите работят напълно автоматизирано и с това Пазарджик се нарежда до градове като София, Пловдив, Бургас и Русе. Вече писахме, че са доставени общо 380 контейнера с вместимост 2200 и 3000 литра. Те ще бъдат обслужвани от два нови специализирани сметосъбиращи камиона, които позволяват напълно автоматизиран процес на обслужване директно от кабината на водача, без необходимост от външна намеса. Това ще допринесе за по-голяма ефективност, безопасност и по-добра организация на дейностите по сметосъбиране.
„Започнахме поставянето на новите контейнери от системата НОРД в града. Модерни, функционални и обслужвани изцяло автоматизирано, те са още една стъпка към по-чист и по-подреден град. Нека ги използваме правилно, а именно - да изхвърляме само битови отпадъци, да поставяме отпадъците вътре в контейнера, а не до него, да пазим контейнерите чисти и здрави. От всички нас зависи да имаме една съвременна и успешна услуга по чистота“, призова кметът на общината.
Ангел АНАТОЛИЕВ

