Хебър с първа загуба в контролите - отстъпи на ЦСКА 1948

03.02.2024 20:29

ПАЗАРДЖИК. ЦСКА 1948 победи като гост с 2:0 Хебър в контрола на стадион "Бенковски". Така бистричани нанесоха първа загуба на "зелените" в спарингите от зимната подготовка. Точни бяха Никола Илиев и капитанът Ивайло Чочев. За домакините първи минути записаха каращите проби Боян Загорски (вратар) и Хуан Роман (централен защитник), а мача пропуснаха контузените Октай Хамдиев, Николай Николаев, Мартин Михайлов и Георги Вълчев.

Педриньо застраши вратата на Зебърлиев в 3-та минута след пробив отляво, но стреля покрай близката дясна греда. В 31-вата минута Талис изпробва рефлекса на нашия страж като стреля директно от пряк свободен удар. Гостите стигнаха до гол в 39-та мин. след като Антонио Вутов изведе Никола Илиев на стрелкова позиция. Карагарен можеше да удвои в последната минута до почивката, но Дебърлиев спаси и след това отрази в корнер добавката на Ивайло Чочев.

В 51-та Боян Загорски се отичи със спасяване на шут на Никола Илиев, но при последвалото центриране, вече в 52-рата минута, Ивайло Чочев с глава покачи на 0:2. В 55-та минута вратарят на гостите Даниел Наумов спаси удар на Олексий Збун. За Хебър в 63-та мин. Николас Пенев направи пробив отдясно и центрира за Ангел Бастунов, който нанесе удар с глава, но покрай вратата.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев – 13. Архан Исуф, 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев, 14. Олексий Збун(Боян Загорски, Божидар Пенчев, Иван Дишков, Хуан Роман).