“Тигрите“ показаха зъби, но, загубиха от разложани

16.02.2024 21:44

ПАЗАРДЖИК. Волеболистите на Хебър не можаха да се поздравят с победа срещу Пирин (Разлог), но показаха зъби и не се дадоха лесно. Гостите продължиха с възходящото си представяне през втория полусезон на Efbet Супер Волей и записаха победа с 3:0 (25:21, 31:29, 25:21) в мач от 17-ия кръг на първенството. Това е четвърта поредна победа на разложани. Двубоят бе игран тази вечер пред около 400 зрители в зала „Васил Левски“. "Тигрите" показаха израстване и направиха силни три гейма, като в първия и втория шансовете им да вкарат двубоя в свои води бяха най-големи.

Над всички за Пирин бе велинградчанинът Мариян Наков със 17 точки (1 блок, 2 аса и 39% ефективност в атака - +7), а капитанът Радослав Попов добави още 10 точки за победата. За домакините от Хебър Калоян Вълчинов (2 блока, 50% ефективност в атака и 34% позитивно посрещане - +5) и Александър Кордев (1 блок и 54 ефективност в атака - +9) завършиха с 16 и 15 точки.

С победата разложани се изкачиха на 6-о във временното класиране с 8 победи, 9 загуби и 25 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга утре. Хебър пък остава 9-и с 5 победи, 12 загуби и 17 точки.

В следващия 18-и кръг Хебър гостува на Черно море. Мачът е в събота (24 февруари) от 18:00 часа.