Понеделник, 16 Сеп 2024

Хебър затрудни Левски, но не успя да измъкне заслужена точка

23.08.2024 23:04

СОФИЯ. Левски успя да измъкне трите точки срещу гостуващия Хебър на стадион "Георги Аспарухов" в мач от шестия кръг на Първа лига, макар че "зелените" заслужаваха хикса. "Сините" като цяло осъществяваха натиск, но допускаха много брак и не убедиха, че в този мач заслужават трите точки. Така хебърци са на предпосведното 15-о място с 1 точка, а Левски е начело в класирането с 15.

До почивката и двата отбора имаха своите шансове за гол, а хебърци успяваха да импровизират въпреки наложената преса на Левски. В третата минута столичани откриха след корнер – при триково разиграване между Петков и Колев таранът центрира отляво и намери в наказателното поле капитана Цунами, който с глава стреля, а след избита топка дебнещият Кристиан Димитров протегна крак и отблизо отбеляза за 1:0. След гола домакините се успокоиха, а пазарджиклии не се „гипсираха“. Играта мина в руслото на по-бавно темпо, но това доведе и до шансовете на Хебър.  Отборът на Пазарджик със завидно самочувствие започваше атаките с разигравания пред собствената врата и в много моменти затрудняваше „сините“.

В 13-а мин. Марин Петков подаде на Джавад Ел Джемили, а мароканецът стреля силно към Дебърлиев, но вратарят ни спаси. Същевременно след грешка в синята защита Кабов проби отляво, но лошо отигра и ударът му не намери очертанията на вратата, но регистрира първия опит за стрелба по противниковата врата. В 22-ата минута. Георги Търтов след контра проби по освободения десен фланг и центрира към намиращия се в наказателното поле на Левски - Набил Макни, който с глава стреля, но не затрудни Пламен Андреев. В 31-а мин. „сините“ имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Радослав Терзиев. Ръката обаче бе плътно до тялото му и реферът Димитър Димитров остави играта да продължи. В 34-а мин. момчетата на Веско Великов пропуснаха да изравнят след невероятна грешка на Келиан ван дер Каап - нидерландецът изпусна зад гърба си Набил Макни, който бързо напредна с топка в крака. Тунизиецът изчака включването на съотборника си Октай Хамдиев и продължи кълбото към него. Оки стреля силно между купа от играчи, но в обсега на Пламен Андреев, който изби. В 42-а мин. Левски извади луд късмет след като наглед безобидно центриране доведе до неразбирателство между Андреев и Димитров. Топката се отклони в бедрото на младия вратар и без малко не влезе в мрежата.

След почивката хебърци заиграха като равен с равен, опитваха да пресират, а притежанието на топката вече не бе осезаемо в полза на Левски. В 55-а мин. Търтов не можа да завърши…. В ответната атака Сангаре стреля от въздуха покрай вратата на Дебърлиев. В 75-та мин. греда на Евертон беляза първия точен удар на Левски в очертанията на вратата ни.

В 64-та мин.  удар с глава на Александър Колев след изпълнение на корнер бе уловенн в ръцете на Дебърлиев, а след това се оказва, че има избутване от Колев. В 87-а мин. Евертон стреля неособено силно в ръцете на Дебърлиев.

Левски: 1. Пламен Андреев, 3. Майкон (90+1 - 22.Патрик-Габриел Галчев), 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 88. Марин Петков (58 - 17. Евертон Бала), 11. Джавад Ел Джемили (58 – 98. Асими Фадига), 12. Мустафа Сангаре (77 – 23. Мислович), 9. Александър Колев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (ж. карт.), 44. Николай Николаев (ж.карт.) (67 – 21. Божидар Пенчев), 55. Мартин Михайлов, 88. Милен Гамаков (ж. карт.), 18. Радослав Терзиев (ж.карт.), 98. Георги Търтов, 15. Вилиам Фонку, 11. Душан Вукович (77 – 9. Калоян Кръстев), 10. Атанас Кабов (86 – 8. Кристиян Андонов), 77. Октай Хамдиев (67 – 7. Олексий Збун), 70. Набил Макни.