Понеделник, 16 Сеп 2024

Хебър с първа победа, надви Берое

01.09.2024 23:29

Хебър постигна първа победа от началото на сезона. Пазарджиклии биха с 3:1 Берое в Стара Загора в 7-ия кръг на Първа лига. По програма хебърци трябваше да посрещнат съперника си, но тъй като стадионът им „Георги Бенковски” е неизползваем заради текуща реновация на терена, мачът се игра под Аязмото и те се оказаха едновременно и домакини, и гости. Головете за Хебър, който вече има 4 точки и отлепи ютията от дъното, вкараха Атанас Кабов (11) от дузпа, тунизиецът с френски паспорт Набил Макни (56) – негово 4-то попадение от началото на сезона, и украинецът Олексий Збун (85). За заралии точен бе един от многото латиноси в селекцията им – аржентинецът Леандро Годой, който в 65-ата минута реализира втората дузпа в срещата. Той получи и червен картон в последните секунди, оставяйки своите с 9 души, след като съотборникът му и негов сънародник Франко Рамос бе изгонен директно в 39-ата минута за свирепо влизане с бутоните в главата на Набил Макни.