Хебър злощастно загуби опашкарското дерби с 10 човека

20.09.2024 18:56

ПЛОВДИВ. В опашкарското дерби предпоследният Хебър и последният Септември (София) завършиха 1:2 и си размениха местата, като нашите продължават да са с 5 точки. С безидейна и беззъба игра обаче нямаше как да направим нещо повече. Единственият двубой от деветия кръг на efbet Лига се игра на стадион "Локомотив", а след 14-та минута „зелените“ останаха с човек по-малко след като реферът Михаел Павлов изгони Октай Хамдиев – две минути по-рано той отсъди дузпа за нарушение на Оки срещу Бертран Фурние, а Асен Чандъров реализира 11-метровия наказателен удар в 16-та минута.

Отборът, воден от бившият треньор на Хебър Николай Митов,създаде ситуация в 28-ата минута, когато удар на Бертран Фурие от дистанция премина далеч от вратата на Дебърлиев, но като цяло преобладаваха единоборствата, а положенията бяха дефицит.

В 43-та мин. Макни бе свален непозволено при опасен пробив, но съдията и асистентът му останаха безмълвни. Гласовита агитка от Пазарджик, която подкрепяше хебърци от централната трибуна, изригна във втората минута на 4-минутното продължение преди почивката падна. С първият удар на нашите по противниковата врата падна и изравнителния гол. С глава се разписа Душан Вукович след като засече центриране от корнер.

В 70-та мин. гостите можеха да отбележат след остро центриране от корнер и последваща добавка. За съжаление това се случи 4 минути по-късно. Митко Митков центрира отдясно и в наказателното поле намери Борислав Рупанов, който с десния крак прати топката във вратата на Дебърлиев за 1:2. До края не успяхме да се върнем в мача, а съдията Павлов не даде повече от фиксираното 4-минутно продължение, въпреки че имаше пълно основание да го стори.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 55. Мартин Михайлов, 23. Калоян Пехливанов (20 - 88. Милен Гамаков, ж.к.), 44. Николай Николаев, 70. Набил Макни, 21. Божидар Пенчев (29. Шейх Диаманка), 14. Янко Ангелов (46 - , 7. Олексий Збун), 15. Уилям Фонкю, 11. Душан Вукович (72 -  9. Калоян Кръстев), 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов (ж.к.) (72 - 8. Кристиан Андонов).

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов (ж.к.), 5. Михаил Полендаков (62 - 7. Николай Дросев), 3. Мартин Христов, 6 . Виктор Очаи, 14. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов (ж.к.), 22. Витиньо (4. Клери Сербер, ж.к.), 23. Джордан Гутиерес (46 - 19. Митко Митков), 9. Асен Чандъров (ж.к.), 15. Бертран Фурие (26. Франк Ландри Есума).