ПАЗАРДЖИК. Седмокласници от клуб „Математика ++“ се впуснаха в любопитно пътешествие назад във времето, преминало под надслов „Велики математици“. Учениците влязоха в ролята на учители и представиха увлекателни презентации за Архимед, Питагор и Евклид – трима от най-известните умове в историята на математиката. Освен това, се състезаваха, решавайки задачи.
Четвъртокласниците също се включиха, като решаваха математически пъзели, подреждаха карти със задачи в LearningApps и пътуваха във времето, за да научат повече за откритията на древните учени. Така откриха, че математиката може да бъде и вълшебна, и магична – чрез различни математически трикове. Научиха още кой е извикал „Еврика!“, кой е обичал триъгълниците и кой е създал първите правила на геометрията.
Архимед, Питагор и Евклид ни напомнят, че когато мислим, питаме и не се отказваме, можем да откриваме чудеса навсякъде – дори в една капка вода или в един триъгълник, бе един от най-важните уроци, които започнаха и по-големите, и по-малките ученици.
Четвъртокласниците поднесоха на своите по-големи приятели книгоразделители с образите на народни будители – символ на знанието, вдъхновението и духовността.
(Зн)

