Четвъртък, 08 Яну 2026
 
Спорт

Девойките на “Бадминтон-скуош клуб Пазарджик“ са държавни шампиони за 2025 година!

  23.11.2025 15:56             
Девойките на “Бадминтон-скуош клуб Пазарджик“ са държавни шампиони за 2025 година!

Девойките на “ Бадминтон-скуош клуб Пазарджик “ станаха държавни шампиони за 2025 година! На 22-23 ноември в “Двореца на спорта” във Варна се проведе Държавно отборно първенство-финали младежи и девойки под 19 години. Участие взеха първите осем отбора при младежите и девойките. В групата нашите момичета победиха отборите на Хасково с 4:1 срещи, Академик-София с 5:0 срещи и “Бенковски” Пазарджик с 5:0 срещи, като по този начин спечелихме групата и се класирахме за полуфиналите. На полуфинала послева победа над отбора на Русе с 5:0 срещи, а в другия полуфинал Хасково победиха домакините от “Ракетлон”-Варна с 3:2 победи. На финала пазарджиклийки убедително се наложиха над отбора на Хасково с 5:0 срещи и спечелиха титлата и златните медали.

Отборът бе в състав: Рая Пашова, Теодора Павлова, Валери Кръстева и Анна Хел.

При младежите се класирахме на 5-то място, като бяхме на крачка от класиране за медалите, като в решителната среща в групите срещу ВИАС-София загубихме с 3:2 срещи. Отборът бе в състав: Виктор Минеков, Адриан Симеонов, Кристиян Пашов, Василен Гълъбов.

"Изключителни благодарности на Община Пазарджик и в частност на г-н Петър Куленски, за огромната подкрепа, както и изключителна благодарност на Димитър Пашов , фирма “Фреш” , за огромната помощ от всякакво естество за постигането на този голям успех!", коментира старши треньорът и председател на "Бадминтон-скуош клуб Пазарджик" Неделчо Кесов.

(Зн)


Свързани
Последни новини
Анкета

Трябва ли да бъдат забранени телефоните в училище?


Резултати
Обяви

Изгубени ключове от Фиат с аларма, ако някой ги е намерил и върне - възнаграждение, 0896764076 Валентин

ФОТО И ВИДЕО ЗАСНЕМАНЕ НА ВСЯКАКВИ ТЪРЖЕСТВА, DJ ЗА ВАШИЯ ПРАЗНИК - 0888 974 818
Всички