На пролетния старт: Хебър пропусна да вземе поне точка от Локомотив

16.02.2024 19:26

ПАЗАРДЖИК. Футболистите на Хебър загубиха с 0:1 от Локомотив (Сф) първия си пролетен мач след подновяването на шампионата, а можеха да вземат поне точка от този  21-и кръг в efbet Лига, ако не и нещо повече... Два студени душа имаше за домакините в началото на първата и на втората част. Голът падна в 6-та минута на двубоя, а 6 минути след почивката  „зелените“ останаха с човек по-малко на стадион "Георги Бенковски", след като Станимир Тренчев посочи пътя към съблекалните на Ирхан Исуф.

Хебърци започнаха мотивирано и на високи обороти, но бързият гол беше сериозен удар. В петата минута Симеон Мечев овладя топката в центъра на терена и отлично намери в атака Карлос Франса. Лазар Марин спечели първа топката с глава, но след като никой от халфовата линия не я посрещна Мечев изведе Карлос Франса сам срещу вратаря. Последва добре премерен неспасяем удар в обратния ъгъл на вратата по диагонала – 0:1. Голът не обезсърчи пазарджиклии – напротив, те скочиха като ужилени. Само 10 минути по-късно момчетата на Любо Пенев можеше да изравнят. Ангел Бастунов навлезе в наказателното поле, направи добър рейид и излезе на стрелкова позиция, но топката бе блокирана от неколцина бранители на „железничарите“, които влязоха в ролята на опълченци. Секунди по-късно Марк-Емилио Папазов стреля от разстояние, но топката профуча доста над напречната греда на противника. Мечев в 26-а мин. на свой ред пробва шута си, но разтресе мрежата на Хебър от външната страна. В 33-та минута „гробарите“ изпуснаха най-добрата си възможност. След пряк свободен удар и изсипване на топката Георги Вълчев се пребори за нея и би с глава от непосредствена близост до александър Любенов, но стражът реагира мигновено и не допусна гол.

След почивката Исуф бе изгонен за задържане на откъсналия се напред и излизащ сам срещу Дебърлиев Валентин Николов. Последва пряк свободен удар и Николов можеше да удвои резултата, ако не бяха котешкият рефлекс и плонжът на нашия вратар.  Хебър обаче продължи да бъде по-активният и търсещият изравнителното попадение тим и след като остана с човек по-малко. В 71-а мин. Георги Каракашев пропусна чудесен шанс за попадение след удар с глава – Мазан му пусна отлична топка, но върналият се в Хебър от Локо Пловдив полузащитник не намери очертанията на вратата.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 13. Архан Исуф , 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан - 99. Георги Каракашев, 7. Георги Вълчев, 10. Ангел Бастунов, 17. Марк-Емилио Папазов (58 -  11. Атанас Кабов), 9. Николас Пенев (75 - 8. Йохан Н'зи), 14. Олексий Збун (75 - 18. Иван Дишков,)

Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 44. Мики Орачев, 13. Селсо Рапосо - 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев (46 - 98. Стив Траоре) , 21. Антони Иванов, 10. Валентин Николов (81 - 20. Диого Тешейра), 11. Карлос Франса (88 - 45. Димитър Митков).