Четвъртък, 19 Сеп 2024

Хебър се прероди и измъкна геройска точка на Лаута!

13.09.2024 19:01

ПЛОВДИВ.  Хебър успя да вземе инфарктна точка на Локомотив (Пловдив) на „Лаута“ в изключителна драма! Първата среща от изтегления 12-и кръг на efbet Лига се превърна в луд мач, завършил 3:3, а още два гола бяха отменени. До края нищо не предвещааше подобна развръзка, дошла буквално в последните минути. Инициативата бе на страната на домакините, а момчетата на Веселин Великов необяснимо намалиха оборотите след като изненадващо поведоха... Но дано точката се превърне в удивителна, която да реанимира самочувствието и играта на Хебър занапред! Сега хебърци вече са с пет точки - на 14-то място във временното класиране.

Двубоят бе по-специален за настоящия треньор на "смърфовете" и бивш на Хебър , за когото това бе мач №200 като наставник в родния футболен елит. Набил Макни в самия край на 6-минутното продължение фиксира изравнителния гол за 3:3  и отново се превърна в герой за „зелените“. Пазарджиклии откриха резултата още в 3-та минута след попадение на Душан Вукович. Черногорецът се разписа майсторски от пряк свободен удар. Вукович прехвърли стената и с помощта на горната греда отбеляза красив гол. В 15-та минута Жулиен Лами изравни за Локомотив, разписвайки се отблизо с мощен изстрел с левия крак след подаване на Ангел Лясков. В 23-та минута Владимир Медвед отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада. Десет минути по-късно капитанът на „черно-белите“ Димитър Илиев изведе своите за 2:1 след асистенция на Ангел Лясков.

След почивката отново Лами увеличи сметката на „смърфовете“. В 54-та минута той получи пас от Димитър Илиев в наказателното поле на пазарджиклии и реализира с точен удар в далечния десен ъгъл – 3:1. В 80-ата минута още един гол на "железничарите" беше отменен. Мартин Петков отбеляза, но ВАР се намеси и показа, че Петков е в засада и попадението му бе отменено. Хебърци чрез Калоян Кръстев върнаха едно попадение в първата минута на добавеното време - в дебюта си за "зелените" нападателят получи хубав извеждаш пас от Набил Макни, застана само срещу Томов и не изпита затруднения да намали до 3:2! И буквално в последната секунда на срещата пък Макни успя да изравни. Той излезе на стрелкова позиция, изведен от Търтов, и от близка дистанция нямаше проблем да излъже Кристиан Томов за крайното 3:3 и така матира очакванията на пловдивчани за три точки, изкачвайки се на второ място в листата на топстрелците в efbet лига с 5 гола от 8 мача.

ЛОКОМОТИВ (Пд): 81.  Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (78  - 12.Ефе Али), 33. Георги Каракашев, 22. Ивайло Иванов  (ж.к.)(63 - 75. Йоан Н'зи) , 21. Владимир Медвед (78 - 17.Николас Пенев), 14. Димитър  Илиев (к)  (78 - 10.Mартин Петков), 99. Жулиен Лами (79 - 16. Кристиян Пешов).

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к), 44. Николай Николаев, 21. Божидар Пенчев (69 - 8. Кристиан Андонов), 55. Мартин Михайлов, 88. Милен Гамаков (46 - 23. Калоян Пехливанов), 18.  Радослав Терзиев (58 - 29. Шейх Диаманка), 19. Георги Стайков (81 - 9. Калоян Кръстев), 11. Душан Вукович (ж.к.) (59 - 14. Янко Ангелов), 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов, 70. Набил Макни.