Четвъртък, 19 Сеп 2024

6 медала за кодоканци от международния джудо турнир в Одрин

14.09.2024 10:57

Шест медала спечелиха джудистите на СК“Кодокан“от Международния турнир в Одрин. Всички те са възпитаници на Спортното училище в Пазарджик.

Надпреварата продължи два дни, а нашите състезатели мериха сили с едни от най-изявените спортисти в Европа. В състезанието в турския град се включиха отбори от 8 държави - Гърция, Русия, Грузия, Черна гора, Сърбия, Турция, Азърбайджан и България. Пазарджишките спортисти от „Кодокан“ за пореден път успяха да докажат добрата си подготовка и амбиция за победа, като донесоха на България и отбора си шестте отличия.

Безспорни победители в своите категории станаха Денислав Медаров (60 кг) и Никола Марков (+90кг), които се окичиха със златните медали. Христо Димитров в кат. до 81 кг завоюва сребърен медал. Йоана Алексиева (63 кг), Стилян Гушков (73кг) и Цветомир Вълков (81 кг) се класираха трети в своите категории  и заслужиха бронзовите отличия.