2400 лв. дариха работещите в “Биовет” за заупуване на оборудване за Дневния център за деца и младежи с увреждания в гр. Пещера. Паричното дарение е събрано по време на коледното тържество на фирмата и бе връчено на 14 януари, съобщи днес директорът на социалното заведение - Маргарита Радева.
Със събраните средства ще бъдат закупени: Mini Board биофийдбек и терапевтичен албум С.К.О.К., който представлява система за комуникация с невербални деца. Благодарение на този жест потребителите на социалната услуга ще имат възможност по-лесно да се справят с поставените им задачи.
"С поредната си подкрепа "Биовет" доказаха гражданската си отговорност и човешка солидарност. Изказваме нашата признателност и благодарност за моралната и материална помощ, за щедростта и добротата, които ни подпомагат в ежедневната ни работа с най-уязвимата група от обществото ни - децата с увреждания. Осигурявайки възможност на прекрасните и отдадените на призванието си специалисти да дават най-доброто от себе си и да се чувстват удовлетворени от работата си." - заяви Маргарита Радева.
Mini Board биофийдбек е система за вестибуларна рехабилитация, тренировка на зрително – моторната координация и концентрация на вниманието. Тя се използва при работа с деца с дефицит на вниманието, проблеми в сензорната интеграция, вестибуларния апарат, грубата моторика, пространствената ориентация, схемата на тялото, невро-мускулната координация и неврологични нарушения. Биофийдбек система за логопеди и дихателни упражнения се използва при деца със заекване, говорни нарушения и ХАДВ за тренинг на дишането и вокализацията на звукове с интерактивни компютърни игри и анимации, управлявани единствено от продължителността на издишването на детето.
Г-жа Радева заяви, че в лицето на фирма "Биовет" АД гр. Пещера, Дневният център за деца и младежи с увреждания е намерил свои приятели и припомни, че благодарение на “Биовет” в социалната услуга бе изградена и оборудвана сензорната стая, бяха закупени уреди за рехабилитация, а със това дарение и закупуването на новите уреди ще се подобри работата с децата и ще позволи на специалистите от социалната услуга да предлагат иновативни методи на терапия.
(Зн)