Волейболистите на Хебър загубиха на старта от Дея

19.10.2024 21:18

ПАЗАРДЖИК. Волейболният Хебър загуби на старта на първенството на ефбет Супер Волей при мъжете. Бургаският Дея ни победи с 3:0 (25:18, 25:22, 25:16) в мач от първи кръг на елита, който се игра в горещата от сърцатата подкрепа на феновете зала „Васил Левски“, а тимът воден от Франческо Кадеду, се наложи и без някои основни играчи. В състава на гостите отново имаше здравословни проблеми, като отсъстваха основни състезатели. Георги Братоев и Теодор Тодоров изобщо не бяха в списъка за този мач. Валентин Братоев отново бе записан като либеро, но не влезе в игра. Въпреки това бургазлии показаха, че имат взаимозаменяемост и се справиха. Те имаха водеща роля през по-голямата част от мача. Домакините от Хебър се опитаха да дадат отпор, но им се получи на моменти в първия гейм и повече във втората част.

В третия гейм Дея поведе с 16:9 и остави домакините на 16 точки. Гостите реализираха победата за 69 минути игра.

С най-голям актив за Дея бяха двама играчи - Димитър Василиев и Патрик Ламанец с по 15 точки.

За Хебър най-резултатен бе Симеон Топузлиев с 14 точки.

Следва второ поредно домакинство за "тигрите", които приемат Добруджа 07. Мачът е на 25 октомври от 18:30 часа.