На безопасността на тротинетките ще бъде обърнато специално внимание, вижте и останалите инициативи Всяка година, в периода от 16-ти до 22-ри септември, в цяла Евро

С редица инициативи Община Панагюрище се включва в Европейската седмица на мобилността

Всяка година в периода от 16-ти до 22-ри септември в цяла Европа се провежда Европейска седмица на мобилността. През 2024 г. тя се провежда под мотото  „Комбинирай и се движи“. Темата е „Споделено пространство за всички&ldqu

Насрещен иск за 6 млн. лв. заведе Община Пазарджик към фирмите, рециклиращи боклука

При съмнителни условия на договора общината заставена да води делото не пред български съд, а пред Арбитраж със спорна легитимност, казват от администрацията  Община Пазарджик заведе насрещен иск ср

Историческо: Сребро и бронз от Европейското по бокс за БК “Марица“ и Спортното училище!
Историческо: Сребро и бронз от ...
 11.08.2024 20:14

БАНЯ ЛУКА. Симеон Спасов изгуби по точки финала с англичанина Били Лонг на завършилото Европейско първенство по бокс за ученици и се окичи с вицеевропейската титла.

На Европейското по бокс: Симеон Спасов е на финал! Бронзов медал за Стоян Христосков
На Европейското по бокс: Симеон ...
 09.08.2024 10:54

БАНЯ ЛУКА. На Европейското първенство по бокс за ученици в Босна и Херцеговина боксьорите на БК "Марица" (Пз) и Спортно училище Пазарджик продължават да пишат история! На полуфинал в категория до 54 кг Симеон Спасов тотално обезличи на р

Наш баскетболист и националите ни спечелиха бронза на Европейското - северномакедонците ни освиркаха
Наш баскетболист и националите ни ...
 05.08.2024 12:17

СКОПИЕ. Пазарджиклията Александър Божков и съотборниците му от българския национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години спечелиха третото място на Европейското първенство в Дивизия "B" в Скопие (Републи

Лятно кино зарадва най-малките в междублоково пространство близо до Моста на лютата
Лятно кино зарадва най-малките в ...
 04.08.2024 07:01

Инициатори и организатори са родители от квартала ПАЗАРДЖИК. Родители от областния град организираха детско лятно кино в междублоковото пространств

5-8 място на олимпиадата за сестри Стоеви - загубиха от световните шампионки, но написаха история
5-8 място на олимпиадата за ...
 01.08.2024 10:20

ПАРИЖ. Бадминтонистките ни Габриела и Стефани Стоеви загубиха от водачките в световната ранглиста и настоящи световни шампионки Цинчън Чън и Ифан Цзя от Китай на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бадминтон в Париж. Състезателките на „

Шефът на БФМП подари екип и плакет на кмета Куленски и каза защо е избрал Пазарджик за първата по рода си в България площадка за модерен петобой /СНИМКИ/
Шефът на БФМП подари екип ...
 30.07.2024 21:57

ПАЗАРДЖИК. С атрактивни "паркур"-демонстрации на терен, със спортни тацци, с холежалие Пазарджик да държи високтата летва на водещ център в модерния петобой и в присъствието на много хора стана тържественото откриване на първат

На олимпиадата в Париж: Мицин отпадна в сериите на 200 метра бътерфлай, Епитропов отива на полуфиналите
На олимпиадата в Париж: Мицин ...
 30.07.2024 16:31

Велинградчанинът Петър Мицин завърши на 19-то място на 200 метра бътерфлай на плувния олимпийски турнир в Париж. Българският състезател спечели първата серия на дисциплината с време 1:57.03 минута, но постижението му го остави на секунда